סוגי ריביות משכנתא

אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת הלוואת משכנתא הוא הריבית. ההבדלים בין מסלולי המשכנתא מתבטאים בעיקר בסוגי הריביות. על מנת להבין היטב את ענף המשכנתאות ולבחור נכון עליכם להכיר כמה סוגי ריביות משכנתא ולהבין את ההבדלים. חשוב להבין איך הריבית משפיעה על סכום ההחזר החודשי שלכם ועל משך הזמן בו תשלמו את המשכנתא.

כצרכנים נבונים תרצו לקבל את הריבית הטובה ביותר, אך בהעדר הכשרה פיננסית אנכם בטוחים מהי. זהו השלב בו תרצו לפנות אל יועץ משכנתא ולקבל ממנו הסברים מפורטים אודות סוגי ריביות משכנתא, ההבדלים בין המסלולים והמשמעות של הצמדה למדד או מסלול ריבית קבועה. לרוב, נהוג לפזר את סכום ההלוואה על פני כמה מסלולים. היועץ יאמר לכם איזה סכום כדאי לקחת בכל מסלול ואיזו ריבית היא האטרקטיבית ביותר.

רשימת מסלולי משכנתא וריביות

המסלול הראשון שנציג הוא מסלול משכנתא בריבית משתנה צמודה לפריים. זהו מסלול עם ריבית נמוכה שעולה בהדרגה. המסלול השני שנציג הוא מסלול בריבית קבועה שנקבעת בהתאם לתקופת ההלוואה מסלול נוסף שכדאי לבחון הוא מסלול עם ריבית משתנה (צמודה למדד) לטווח ארוך. זהו מסלול עם תחנות יציאה אחת לחמש שנים שמאפשרת העברה למסלול אחר.

ריבית משכנתא

מה חשוב לבדוק לגבי הריבית בהלוואה?

תצליחו לבחור נכון במסלול עם ריבית אטרקטיבית כאשר תבחנו את העלות השנתית של המשכנתא, צפי של תנודות במדד, סקירת עליות וירידות של ריבית הפריים, אופציה של פירעון מוקדם, סך ההחזר על פני זמן. לא מבינים את כל המושגים? פנו אל יועץ משכנתא לקבלת מענה מקצועי והכוונה לבחירת תמהיל המשכנתא הטוב ביותר בעבורכם.

ריבית משתנה או קבועה – מה כדאי?

פעמים רבות אלו שמחפשים מסלול משכנתא עם החזרים נמוכים ממהרים לבחור במסלול של ריבית משתנה. לצערנו, בתוך מספר שנים הם יגלו שטעו. בהעדר יועץ משכנתא מלווה איש לא הסביר להם שההחזרים עולים בכל פעם בה הריבית המשק עולה כך שעם השנים סכום ההחזר יהפוך גבוה יותר.

מסלולי משכנתא עם ריבית קבועה לא צמודה משרים אצל הרבה אנשים תחושת ביטחון. הידיעה שההחזרים אחידים כך שהתשלומים הראשונים והאחרונים יהיו זהים מרגיעה אותם. חשוב לציין שבמסלולים אלו הריבית תהיה לרוב יקרה יותר.

הלוואת המשכנתא הטובה ביותר היא כזו שכוללת כמה סוגי ריביות משכנתא. כיום, בהרבה הלוואות אפשר למצוא ערבוב של כמה מסלולים. הערבוב מאפשר לכם ליהנות מהיתרונות שבכול מסלול ולקבל את התנאים הטובים ביותר. להרכבת מסלול משכנתא אטרקטיבי וזול בהתאמה אישית דרוש יועץ משכנתא מנוסה שיודע איך להוריד את ריבית המשכנתא וכיצד משלבים כמה מסלולים יחד.