משכנתא ללא הון עצמי

חולמים על קניית דירה אך לא מצליחים לחסוך את ההון העצמי הדרוש? רגע לפני שאתם מוותרים על החלום – כדאי שתדעו שישנן אופציות של לקיחת משכנתא ללא הון עצמי. יועץ משכנתא מנוסה ויצירתי יוכל לסייע לכם לקנות דירה גם ללא כל הון עצמי.

בנק ישראל קבע נוהל שמאפשר קבלת משכנתא בשווי של 75% מהערך של הנכס אותו תרצו לרכוש. משמעות הדבר היא שאתם מחויבים לצבור הון עצמי של 25% מערך הנכס. בנקים למשכנתאות אכן פועלים על פי הנוהל הזה ולא מאשרים משכנתאות שלא תואמות את הקביעה של בנק ישראל.

מה עושים כאשר אין מספיק כסף לדירה?

אם אין לכם כעת אפשרות לקנות את הדירה שאתם צריכים ורוצים זה לא אומר שאתם חייבים לוותר או להתפשר על דירה פחות טובה. יש דרך בה אפשר לקבל משכנתא ללא הון עצמי וישנם שינויים שתוכלו לבצע בהתנהלות הכלכלית השוטפת שלכם בכדי לחסוך כסף ולצבור בהדרגה את ההון הדרוש לרכישת נכס נדל”ן.

עם יוקר המחיה זוגות צעירים רבים לא מצליחים לחסוך את ההון העצמי הדרוש לרכישת דירה. בהעדר עזרה כספית משמעותית מההורים רכישת דירה הופכת למשימה מאתגרת במיוחד. יחד עם זאת, חשוב שתדעו שיש פתרון וישנה דרך לנצל נכון את הנכסים הפיננסיים שכן צברתם. כך למשל, במידה ויש לכם קרן השתלמות, קופת גמל או קרן פנסיה – ניתן לקבל הלוואה בתנאים מועדפים על חשבון הקרן. במידה ואין לכם קרן עם כסף שחסכתם אפשר לקחת הלוואה מהבנק או הלוואה מגורם חוץ בנקאי למימון ההון העצמי.

אלו שמחליפים את ההון העצמי בכספי הלוואה חייבים לתכנן היטב את ההתנהלות הכלכלית. יהיה עליהם לעמוד בתשלומי החזר של שתי הלוואות גדולות. כדאי להתייעץ עם יועץ משכנתא ולוודא שתהיה להם אפשרות לעמוד בכל התשלומים יחד עם החזרי המשכנתא ומימון הוצאות המחיה.

משכנתא ללא הון עצמי

קבלת הלוואה תוך שיעבוד נכס קיים

אם אתם או אחד ההורים מחזיקים בנכס נדל”ן שאין עליו משכנתא או שיותר מ-50% מהנכס כבר נמצא בבעלותכם – אפשר יהיה לקבל הלוואת משכנתא על הנכס (שעבוד של נכס שכבר נמצא בבעלותכם) לטובת יצירת ההון הדרוש לרכישת נכס נוסף. היתרון בקבלת משכנתא שנייה על נכס שכבר נמצא בבעלותכם הוא בריבית הנמוכה בהשוואה להלוואות רגילות שאפשר לקבל בבנק או מול גוף פיננסי אחר. 

דוגמה : אם יש להורים שלכם נכס נדל”ן ששווה 2 מיליון שקלים ללא משכנתא ואתם זקוקים להון עצמי התחלתי של חצי מיליון שקלים לרכישת דירת החלומות שלכם – אפשר לשעבד את דירת ההורים לבנק לטובת קבלת הסכום הדרוש לכם. כמובן שתתבקשו לשלם את תשלומי ההחזר של שתי ההלוואות, תצטרכו לקבל את אישור ההורים ותרצו לקבוע פגישת ייעוץ משפחתית עם יועץ משכנתא מנוסה.