לקיחת משכנתא חדשה

משכנתא חדשה

הלוואת המשכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר שאתם צפויים לקחת במהלך חייכם. ההחלטות שתקבלו היום בנוגע להלוואה עתידות להשפיע על מצבכם הכלכלי, האישי ואף על מצב הזוגיות שלכם ב-20 השנים הבאות. תכנון נכון נדרש כאשר מבצעים צעד כה משמעותי מבחינה כלכלית ואישית. כיום כאשר שוק המשכנתאות הוא שוק תחרותי בו הבנקים וגורמים מממנים נוספים מתחרים ביניהם על כל לקוח – יש לכם הזדמנות לבחור נכון את המסלול שמתאים לכם.

איך מתחילים?

רגע לפני שאתם מתחילים לפנות אל בנקים ולבצע עשרות חישובים במחשבון המשכנתא כדאי לעצור ולוודא שאתם אכן בוחרים נכון. עליכם לוודא שאכן בחרתם בנכס שעונה לכל הצרכים והציפיות שלכם היום ובשנים הבאות. כדאי לבחון את האזור, את תכנית הפיתוח של השכונה, את השכנים, את המחיר, את הביקוש לדירות באזור, את דרכי התחבורה, התשתיות ומוסדות החינוך באזור. קניית דירה למגורים היא לא צעד שמבצעים בפזיזות.

לאחר שקבלתם החלטה ואתם בטוחים שמצאתם את הדירה הטובה ביותר והמתאימה לכם ביותר מגיע הרגע בו תרצו לפנות אל יועץ משכנתאות מנוסה. פגישות הייעוץ הן המקום בו תבינו לעומק את המשמעות של הלוואת המשכנתא, את כובד ההחלטות שעליכם לקבל, את ההשלכות הכלכליות העתידיות ובעיקר, את ההבדלים בין המסלולים השונים. התייעצות עם יועץ משכנתא היא הדרך לצלוח את התהליך במהרה וברוגע. אתם תהיו הרבה יותר נינוחים ובטוחים בעצמכם כאשר אתם יודעים היטב מהו המסלול הטוב ביותר בעבורכם, מכירים את כל המושגים ומחזיקים בתיק משכנתא מקצועי שמציג אתכם בצורה הטובה ביותר.

לקיחת משכנתא חדשה

שאלות שצריך לשאול

לפני לקיחת משכנתא חדשה ועל מנת שתצליחו לקבל את ההחלטות הנכונות עליכם לדעת מהו ההון העומד לרשותכם ומהי יכולת ההחזר שלכם. בהתאם לכך תדעו מהו הסכום שאתם יכולים לקבל ואלו נכסים תוכלו לרכוש. חישוב נכון וריאלי של יכולת ההחזר וההון שלכם חשוב מאוד לעתידכם הכלכלי ולכן כדאי לבצע את החישוב יחד עם יועץ משכנתא. זהו השלב בו הרבה אנשים עושים טעות ומתחייבים לסכומי החזר שאין להם אפשרות לעמוד בהם. אל תוותרו על השלב הזה, הוא קריטי לעתידכם הכלכלי.

קבלת אישור עקרוני למשכנתא

לקיחת משכנתא חדשה מתחילה בקבלת אישור עקרוני. זהו השלב בו מתבצעות פניות אל בנקים למשכנתאות לקבלת פרטים על המסלולים השונים והנכונות של הבנק לאשר לכם את ההלוואה. אפשר וגם כדאי להגיש בקשת אישור עקרוני בכמה בנקים. ניתן להגיש בקשה לאישור עקרוני אונליין או בפנייה טלפונית מבלי לצאת מהבית.

בוחרים משכנתא חדשה

כעת לאחר שקבלתם אישור עקרוני ומצאתם את הנכס שאתם מעוניינים לרכוש תוכלו להתקדם הלוואה ולבחור את המשכנתא החדשה שלכם. קיימים מסלולים עם ריבית קבועה, מסלולים עם ריבית משתנה, מסלולים בריבית פריים, מסלולים קצרים, מסלולים ארוכים ועוד. יועץ המשכנתא יסביר לכם את היתרונות והחסרונות בכל מסלול על מנת שתבצעו בחירה מושכלת ונכונה.

בשלב זה התייעצות עם יועץ משכנתאות מטעמכם היא הזדמנות לחסוך כמה עשרות אלפי שקלים. אל תמהרו לבחור מסלול עם ריבית נמוכה מבלי להבין לעומק את כל הסעיפים. ריבית נמוכה עשויה להיות ריבית צמודה או משתנה. זוהי הלוואה שמערבת סכומי כסף גדולים כך שעליכם להבחין היטב את כל הפרטים ולדעת בדיוק למה אתם מתחייבים.

איך בוחרים נכון את סכום ההחזר?

המשכנתא היא כעת הצעד הכלכלי החדש והמשמעותי שאתם מבצעים כזוג צעיר, אך היא עתידה ללוות אתכם למשך עשרים השנים הבאות. על סכום ההחזר להתאים גם ליכולת הפיננסית הנוכחית שלכם וגם לתקופה בה המשפחה תתרחב והתקציב ישתנה. בכדי להבטיח את עתידכם הכלכלי ולצמצם את הסיכויים לוויכוחים ומתחים שנובעים מאי הסכמה בתחום הפיננסי, כדאי לקבוע מראש את קווי ההתנהלות העיקריים ולבחור תמהיל משכנתא שמתאים לזוגות שעתידים להרחיב את המשפחה.

זוגות צעירים שמכירים בחשיבות של התנהלות פיננסית נכונה מצליחים לקנות מהר יותר דירה ראשונה, להחליף אותה בדירה טובה יותר וגם לרכוש דירה נוספת להשקעה טרם השלימו את תשלומי המשכנתא הראשונה. הם מצליחים לעשות זאת בזכות החלטות נבונות, ניהול תקציב מאוזן ושיטות שעוזרות להם להפיק מקסימום רווח מהכספים והנכסים שברשותם.

אם סכום ההחזר החודשי יהיה נמוך מאוד תמצאו את עצמכם סוחבים את הלוואת המשכנתא למשך שנים רבות, משלמים ריבית גבוהה ומבזבזים כסף לחינם. לעומת זאת, סכום החזר גבוה שאינו תואם את היכולת הפיננסית של המשפחה יעורר מתחים, ריבים, קשיים אישיים ויתפתח למצב בו יהיו פיגורים בתשלומים שיגררו הפסדים, עיקולים ועוגמת נפש רבה.

הסוד למשכנתא נכונה שמתאימה לכם ואינה מכבידה טמון בייעוץ מקצועי. משכנתא חדשה לא בוחרים ללא יועץ פרטי שמחויב לאינטרסים שלכם בלבד. היועץ יידע איך לכוון אתכם אל המסלולים המתאימים ולהרחיק אתכם מטעויות של מתחילים. במידה ובעתיד תגלו בכל זאת שתמהיל המשכנתא אינו מתאים לכם – צרו קשר מהיר עם היועץ ותקבלו פתרון.

התנהלות פיננסית דינמית, חכמה, אחראית ומודרנית מביאה עמה יתרונות רבים. הפנייה אל יועצי המשכנתא חשובה מאוד לעתידכם הכלכלי. כדאי לפנות אל היועץ גם בשלב בו אין לכם עדיין את ההון הדרוש לרכישת דירה. יועץ משכנתא ינחה אתכם איך קונים דירה ללא הון עצמי, איזה נכס כדאי לקנות, כיצד משתמשים בנכס של ההורים להבטחת העתיד הכלכלי שלכם ומה צריך לעשות בשביל לחסוך כסף לקניית דירה.

רוצים לדבר? אנחנו פה
דילוג לתוכן