הלוואה משלימה למשכנתא

מחירי הדירות בישראל גבוהים מאוד כך שרוב הצעירים מתקשים לרכוש דירה בגיל צעיר גם עם תמיכה כלכלית מההורים. על מנת לצמצם מקרים בהם הבנקים נאלצים לעקל נכסים עקב אי תשלום, קבע בנק ישראל שהבנקים רשאים לאשר הלוואות משכנתא בגובה של 75% משווי הנכס בלבד. ההון העצמי הדרוש לרכישת דירה זולה בפריפריה בשווי של מיליון שקלים הוא כ-250,000 שקלים. זוגות צעירים מתקשים לחסוך סכום כה גבוה ומוצאים את עצמם מבזבזים את כספם לחינם בתשלומי שכר דירה למשך שנים רבות.

בכדי שלא תגיעו לגיל ארבעים ותגלו שעדיין לא הצלחתם לרכוש דירה וגם כעת אין באפשרותכם לעשות זאת – כדאי לפנות כבר בגיל צעיר לקבלת ייעוץ פיננסי. התייעצות עם יועץ פיננסי חיונית להקניית הרגלים של צרכנות נבונה, חיסכון וניהול כספים יעיל. היועץ מסביר לזוגות הצעירים את אפשרויות הפעולה ומציג בפניהם אפשרות לרכישת דירה עם הלוואה משלימה למשכנתא לזכאים, לקיחת משכנתא שנייה על דירת ההורים, הלוואות משכנתא מסובסדות בחסות המדינה ואופציות של קניית דירה זולה יותר למטרת השקעה.

הלוואה משלימה למשכנתא

מהי הלוואה משלימה לדירה?

תכנית המשכנתא לזכאים מופעלת במשרד השיכון מזה מספר שנים. מטרה התכנית היא סיוע ברכישת דירות לאלו שמתקשים לקבל אישור למשכנתא בבנקים עקב אי עמידה בתנאי הסף. הלוואות משכנתא מסובסדות ניתנות בהתאם לקריטריונים שנקבעו מראש ובכפוף לבדיקת זכאות.

הלוואת משכנתא משלימה מיועדת למקרים בהם הסכום שאושר על ידי המדינה בהלוואת המשכנתא המסובסדת אינו מספיק לקניית הדירה. רוכש הדירה פונה אל הבנק בבקשה לקבל הלוואה להשלמת הלוואת המשכנתא המסובסדת שקבל מהמדינה. חשוב לציין שעל רוכש הדירה לעמוד בסטנדרטים הבסיסיים של הבנק (הון עצמי מינימלי, רמת הכנסה מספקת, היסטוריית אשראי תקינה ועוד) ובתשלומי החזר חודשיים של שתי ההלוואות. ההלוואה המשלימה ניתנת בנוסף להלוואת המשכנתא.

המשכנתא המשלימה ניתנת במספר מסלולים כך שכדאי להתייעץ עם יועץ משכנתאות שמכיר את התחום על מנת למצות את הזכויות שלכם במלואן. נדגיש כי הלוואה משלימה למשכנתא אינה קשורה באופן ישיר אל המשכנתאות שניתנות לזכאים בערבות המדינה, מדובר בשני מסלולים שונים ונפרדים.

איך מקבלים את ההלוואה?

כמו בכל הלוואה אחרת לקניית דירה גם כאן הצעד הנכון יהיה פנייה אל ייעוץ משכנתא. במסגרת הייעוץ ומה שהוא כולל, היועץ מספק את כל המידע הרלוונטי והעדכני ביותר לגבי המתרחש בענף המשכנתאות והזכאות שלכם להטבות. נטילת משכנתא היא ללא ספק צעד פיננסי משמעותי. הבחירה שתקבלו היום עתידות להשפיע על מצבכם הכלכלי בעשרים השנים הבאות כך שלא תוכלו להרשות לעצמכם טעויות.