הלוואה לרכישת דירה

קיימים 2 סוגים של הלוואות לרכישת דירה : הלוואת משכנתא והלוואה למימון ההון העצמי הדרוש. שילוב נכון של שתי הלוואות עם תכנון פיננסי חכם יאפשר רכישת דירה ללא הון עצמי. בעזרת יועץ משכנתא מנוסה תצליחו להרכיב תכנית שתאפשר קניית דירה ראשונה או שנייה ללא הון עצמי וללא פגיעה ברמת החיים שלכם בשנים הבאות. היועץ יסייע לכם לאזן נכון את התקציב כך שתצליחו לעמוד בתשלומי ההחזר של שתי ההלוואות.

איפה אפשר לקבל הלוואה לרכישת דירה בתנאים טובים?

הלוואה לדירה היא לרוב הלוואה של סכום כסף משמעותי למימון ההון העצמי הדרוש לרכישת הדירה. עליכם לפעול להשגת הריבית הנמוכה ביותר. הלוואות של סכומים גבוהים בריבית נמוכה תוכלו לקבל אל מול קופת חיסכון לטווח ארוך או אל מול נכס נדל”ן שמשמשים ערבון. הבנקים מציעים אפשרות לקחת משכנתא שנייה על נכס נדל”ן שכבר נמצא בבעלותכם או בבעלות ההורים.

מהי הלוואה משלימה לדירה ומתי היא נחוצה?

הלוואה זו מיועדת למימון ההוצאות שמתלוות אל מעבר דירה. זוהי הלוואה אותה נהוג לקחת למטרת מימון שיפוץ ועיצוב הבית. ניתן להשתמש בהלוואה הזו גם למימון דמי התיווך, עלויות של הובלה, תשלום שכר עורך דין ותשלומי מס רכישה. ישנם מקרים רבים בהם כל הכספים של המשפחה מוזרמים אל רכישת הדירה כך שאין באפשרותם לממן את מעבר הדירה. הלוואה משלימה לדירה מהווה מקור מימון נגיש שמאפשר כניסה אל בית מאובזר ומעוצב ללא פשרות.

הלוואה לרכישת דירה

את ההלוואה המשלימה כדאי לתכנן יחד עם יועץ פיננסי שמכיר את תמהיל המשכנתא שלכם ומודע למצבכם הפיננסי. יועץ שמכיר כבר את הנתונים שלכם יוכל להמליץ על סכום אותו תצליחו להחזיר יחד עם החזר המשכנתא מבלי להכניס אתכם לצרות.  

מהי הלוואת בלון לדירה ומתי היא מומלצת?

הלוואות אותן מחזירים בסופו של פרק זמן שנקבע מראש הן הלוואות בלון. קיימים היום שני סוגים עיקריים של הלוואת בלון לדירה : הלוואה בה מחזירים את הקרן ואת הריבית בתום תקופה שהוגדרה מראש והלוואה בה מחזירים בסוף התקופה את הקרן בעוד את הריבית משלמים בצורה שוטפת. מסלולי הלוואת בלון יוכלו מתאימים כהלוואות לקניית דירה רק כאשר אתם יודעים שצפוי להתקבל אצלכם סכום כסף שתואם את ההלוואה. כך למשל, הלוואת בלון לדירה מתאימה למצבים בהם צפוי להתקבל סכום כסף ממכירת נכס נדל”ן, ירושה או פדיית קרן חיסכון. יש הטוענים שהלוואות בלון הן סוג של הלוואת גישור היות והן נפוצות בעיקר במצבים בהם נרכש נכס נדל”ן חדש טרם מכירת הנכס הקיים.

איזו הלוואה הכי מומלצת?

הלוואה לקניית דירה מכל סוג כדאי לבחור רק לאחר התייעצות עם יועץ פיננסי (עדיפות ליועץ משכנתא) שמכיר היטב את הנתונים הפיננסיים שלכם. היועץ יידע לחבר בין כמה הלוואות על מנת להבטיח שתעמדו בהחזרים לצד הוצאות מחיה שוטפות ושמירה על רמת החיים בה אתם מעוניינים.