איזה החזרי מס מקבלים על המשכנתא?

כמעט כל אחד ירצה בשלב כלשהו בחייו להפוך להיות בעל נכס משלו. שנים ארוכות של תשלומי שכירות שהולכים למעשה לטמיון, בסופו של דבר מכריעים, לא מעט אנשים, לעשות צעד ולרכוש לעצמם דירה באמצעות הלוואת משכנתא מהבנק. ככל שהשנים יעברו, כך נתרגל לשלם את המשכנתא בהחזר חודשי שיורד בצורה אוטומטית מהחשבון שלנו. היחס של רובנו לאותם החזרי משכנתא חודשי הוא אדיש, כיוון שרובינו משלימים עם הגזרה ולא חושבים שיש מה לעשות מולה. אך המצב אינו בדיוק כך והחדשות הטובות הן שבהחלט יתכן שגם אתם זכאים, כמו הרבה אזרחים במדינה, להחזרי מס על המשכנתא שאתם משלמים מדי חודש, מזה שנים.

החזרי מס למשכנתא

מה הסיבה שמובילה להחזרי מס?

בדרך כלל, כשזוג מבקש משכנתא, הבנק מאלץ אותו לבצע כל מיני ביטוחים כמו ביטוח מבנה או ביטוח חיים שזה חלק מכל הערבויות שהוא זקוק להן עבור הענקת המשכנתא. כל אותם ביטוחים, הם בדיוק המקום שבו גם תוכלו לבקש החזרי מס ומדובר בסכומים לא מעטים. כמו כן, מדובר בהחזרים שיכולים להגיע אליכם רטרואקטיבית, גם לאחר חמש או שש שנים ולכן הסיכוי שאתם זכאים לקבל החזרים הוא גדול. בנוסף, יש 25 אחוז מהאוכלוסייה שזכאית לניכוי מס, שהוא תקף גם לתשלומים עבור אותם ביטוחים, מה שאומר שעל אף שאתם משלמים לאורך שנים את המס הגבוה, כאילו לא לקחתם משכנתא עם כל הביטוחים הנלווים, בפועל מגיעים לכם החזרים. עוד נדגיש, שאין הבדל אם אתם כעצמאים או שכירים, כי בכל מקרה אתם זכאים לקבל החזרי מס על המשכנתא שאתם משלמים מדי חודש.

חשוב להבין איך לחסוך במשכנתא

החזרי מס בגין ניהול עסק מהבית

דבר נוסף שכדאי להכיר בו יהיה, החזרי מס בגין משכנתאות שונות, משמע שבמידה והעסק שלכם מתנהל מאזור בו אתם מתגוררים, הרי שמגיע לכם החזר מס נוסף. בשנים האחרונות, נושא העבודה מהבית נעשה יותר ויותר נפוץ, שכן האינטרנט וכל הטכנולוגיה המתקדמת בימינו, מאפשרים לנו לעבוד מכל מקום שבו נחפוץ. לכן, לא משנה מה עיסוקכם, אם אתם מעצבי פנים, עורכי דין, מקדמי אתרים או עובדי תוכן או כל מקצוע אחר, טבעי לגמרי היום שתחזיקו גם משרד בין כתלי ביתכם. מה שכדאי וחשוב לדעת, שמבחינת המיסים מגיע לכם הקלות והחזרים ולכן, אם אתם עדיין משלמים משכנתא על הנכס שלכם שבו חלל אחד משמש לכם משרד, זה אומר שאתם זכאים לקבל עבור זה החזרי מס לא מבוטלים.