תמהיל משכנתא מומלץ

בחירה נכונה של תמהיל משכנתא חשובה מאוד לעתידכם הפיננסי. ההחלטות שאתם מקבלים בשלב החתימה על המשכנתא עתידות להשפיע על מצבכם הכלכלי בעשרים השנים הבאות. על סכום ההחזר והריבית אליהם תתחייבו להתאים לכושר ההשתכרות שלכם היום, בעוד 5 שנים וגם בעוד 10 שנים. הכול מסכימים שמדובר בהחלטה משמעותית, מעטים מבינים את ההבדלים בין תמהילי המשכנתאות והחכמים יודעים שתמהיל משכנתא בוחרים רק אחרי התייעצות עם יועץ משכנתא פרטי.

איזה תמהיל משכנתא הכי טוב?

אם קבלתם ממש עכשיו מחברים מידע על תמהיל משכנתא מומלץ ואטרקטיבי, אל תמהרו לבחור גם כן באותו התמהיל בדיוק. תמהיל משכנתא אי אפשר ולא כדאי להעתיק מחברים. ייתכן מאוד שתמהיל המשכנתא שמתאים לחבריכם אינו משרת את האינטרסים שלכם. בחירה נבונה היא כזו שמתבססת רק על הנתונים האישיים שלכם.

בניית תמהיל משכנתא מהווה מקצוע לכל דבר. אתם תדעו שבחרתם נכון ותהיו רגועים כאשר יועץ משכנתאות פרטי, מנוסה, מקצועי וסבלני מרכיב בעבורכם את התמהיל באופן אישי. היועץ דואג להתאים את התמהיל ליכולות הפיננסיות שלכם, לשווי של הנכס, לריבית הנוכחית ולשינויי הפיננסיים הצפויים בעתיד הקרוב ובעתיד הרחוק. כך למשל, אם אתם מתכננים 3 ילדים או שואפים לרכוש דירה נוספת להשקעה בעוד כ-10 שנים – עליכם לעדכן בכך את יועץ המשכנתא על מנת לאפשר לו לבנות בעבורכם תמהיל משכנתא תומך. 

תמהיל משכנתא נכון

תמהיל משכנתא 2019

שנת 2019 היא שנה בה ריבית הפריים עלתה וכך גם מדד המחירים לצרכן. ריבית המשכנתא (הצמודה למדד) ירדה ב-0.21%. הריבית שאינה צמודה למדד במשכנתאות נותרה ללא שינוי. בחירה פופולרית של תמהיל משכנתא לשנת 2019 תהיה מסלול פריים עם ריבית שאינה צמודה למדד, אפשרות לפירעון ההלוואה ללא קנס (מתאים לממחזרים) וריבית נמוכה באופן יחסי. נציין שזהו מסלול בו סכום ההחזר החודשי משתנה. המסלול אינו מתאים לאלו שמעוניינים בהחזר חודשי קבוע שאינו משתנה כלל.

תמהיל משכנתא מומלץ בעבור אלו שמעוניינים בהחזר חודשי קבוע הוא מסלול עם ריבית קבועה שאינה צמודה למדד. ההחזר החודשי אינו משתנה בהתאם לשינויים בריבית בנק ישראל ובריבית הפריים. המסלול הזה מתאים לאלו שזקוקים ליציבות. נציין שהריבית במסלול כזה תהיה גבוהה יותר בצורה משמעותית בהשוואה למסלולים אחרים. כמו כן, פירעון מוקדם או מחזור כרוכים בעמלה.

איך בוחרים?

אנו ממליצים על התאמה אישית של משכנתא חדשה והתמהיל שלה, בהתאם למשתנים הפיננסיים שלכם, היתרונות, החסרונות והסיכונים שאתם מוכנים לקבל על עצמכם.  הדברים עלולים להשתנות במהרה בעולם המשכנתאות כך שאתם חייבים להבין היטב את כל ההתחייבויות והסיכונים שאתם מקבלים על עצמכם. שנת 2020 היא לא שנה בה תוכלו להרשות לעצמכם לבחור תמהיל משכנתא ללא ליווי של יועץ משכנתאות פרטי.